החיים במינסק

בֵּלָארוּס היא מדינה במזרח אירופה. בלארוס גובלת ברוסיה ממזרח, באוקראינה מדרום, בפולין ממערב ובליטא ולטביה מצפון.

בלארוס נמצאת במרכז אירופה. היא מאוכלסת ב-9 מיליון תושבים, מתוכם שני מיליון מתגוררים בעיר בירתה מינסק. רבים וטובים מיוצאי בלרוס קשורים להיסטוריה של מדינת ישראל: שמעון פרס, מנחם בגין, חיים וייצמן, אליעזר בן יהודה, מרק שגאל ועוד. חיי היהודים במדינה לפני השואה פרחו והמטייל הישראלי יוכל לבקר באתרים היסטוריים רבים.

מקום הולדתם של אישים בולטים רבים כמו נשיאנו הראשון וייצמן, פוליטיקאים כמו פרס ובגין, מחייה השפה העברית בן יהודה, הצייר מארק שאגאל ואפילו הזמר ארקדי דוכין. בלארוס, המדינה המזרח אירופאית שמונעת את כניסת הרוח המערבית לשטחיה, מעניקה למבקריה חוויה של ביקור אותנטי בערים גדולות כמו מינסק, יערות ירוקים, כפרים קטנים וכל זאת בליווי מקומיים אדיבים. טעימה אירופאית באווירה קצת אחרת.

‎מינסק היא עיר הבירה של בלארוס והעיר הגדולה ביותר בה, וכמו כן גם בירת

‎המדינות. העיר ממוקמת על גדות הסוויסלאץ’ והניאמיהה. כבירה הלאומית, למינסק מעמד מיוחד בבלארוס והיא המרכז המנהלי של פרובינציית מינסק ושל מחוז מינסק. בעיר מתגוררים כ-2,002,600 תושבים, ושטחה הכולל הוא כ-305.47 קילומטר רבוע

ברגע שתגיעו לעיר תגלו עיר ציורית עתירת מבנים היסטוריים לצד מבנים מודרניים. התחילו את דרככם בהכרות עם מינסק בשדרת העצמאות המטופחת, אחת השדרות הארוכות באירופה, מקושטת בשיק סטליניסטי, בוטיקים, בתי קפה, מכאן גם יוצאים סיורים מעניינים בעקבות העבר הקומוניסטי של מינסק ובכלל – סיורים לאטרקציות השונות של העיר. לא תפספסו בדרך את כיכר הניצחון ואת הרובע ההיסטורי טרויצקי היל ששינה קונספט לפרבר נופש ססגוני.

מינסק היא עיר של ארכיטקטורה משובצת מבנים מרשימים מהמינסק ארנה בו מתקיימות הופעות ענק דרך מבנה של הקרקס הבלארוסי ועד הספרייה של בלארוס במינסק שכוללת 22 קומות ובעלת מבנה מרהיב.

הערבים במינסק סוערים להפליא, שפע של ברים, דיסקוטקים ובתי קזינו מרכיבים את חיי הלילה של העיר וזו עיר אידיאלית לבליינים שאוהבים לחגוג ולגוון בבילויים שלהם.

במינסק, מפתיע לגלות, נמצאת אחת מן הספריות המרשימות בעולם. הספרייה הלאומית של בלארוס היא אחת מהגדולות בעולם, והיא שוכנת במבנה מרשים בגובה 74 מטר, ובה 23 קומות המאכלסות לא פחות מ-14 מיליון ספרים. הספרייה נפתחה ב-1922 אבל ב-2006 היא עברה שיפוץ מקיף וזכתה לתוספת של מבנה מרשים בן 26 פאות על גג הבניין. מכאן אפשר ליהנות מאחת התצפיות היפות ביותר על העיר והנהר, כך שגם אם אתם לא מתעניינים בספרים בשפה הבלארוסית יש סיבה טובה לבוא לכאן.

תיאטרון האופרה והבלט הלאומי של בלארוס שוכן במבנה סובייטי מרשים ואדיר ממדים בליבו של פארק ירוק. במקום מוצגים מדי שנה כ-240 מופעי בלט ואופרה מושקעים, הידועים באיכותם הגבוהה. זהו אחד הבילויים החביבים על המקומיים ועל תיירים כאחד.

בניין הקרקס של בלארוס (Belarusian State Circus)  נפתח ב-1959 והיה למבנה הקרקס הקבוע הראשון בברית המועצות, בתקופה בה קרקס נחשב לאמנות של ממש. בבלארוס זכה הקרקס לפריחה יותר מבכל מדינה אחרת באזור, ועד היום הקרקס של בלארוס הוא קרקס עטור שבחים עם הכרה בינלאומית. מופעי הקרקס פה ראוותניים במיוחד, עם תלבושות נוצצות ופעלולים מרהיבים, והבילוי בקרקס הוא חלק בלתי נפרד מחוויית הביקור במינסק.

מגורי סטודנטים

תנאי המגורים שאנו מציעים הינם מיטביים. לסטודנטים מוצעים מגורים בבניינים חדשים בסטנדרטים גבוהים. אנו מציעים דירות בגדלים שונים. במתחם מועדון לנוחות הסטודנטים הכולל פלייסטיישן, טלוויזיה עם ערוצים ישראליים ומשחקי חברה, חדר כושר ללא תשלום ואינטרנט אלחוטי. כמו כן מוצעים שירותי כביסה וגיהוץ בתשלום סמלי. במתחם קיים מערך אבטחה במהלך כל שעות היממה. את המקום ינהל אב בית לנוחות הסטודנטים. כמו כן מציעה האוניברסיטה חוגים ותחרויות שונות.

במהלך חגי ישראל  תתקיימנה חופשות לסטודנטים ותהיה אפשרות לבקר בבית חב”ד ובבית כנסת. עובדינו יהיו זמינים מדי יום וילוו את הסטודנטים במהלך הלימודים. הם יעשו מעל ומעבר לספק את כל צורכיהם.

קיימת אפשרות לספק בשר כשר עבור הסטודנטים.

החברה, בשיתוף עם האוניברסיטה, תדאג לפעילויות תרבות ופנאי עבור הסטודנטים, כגון טיולים מאורגנים וכדומה.