תוכנית לימודים

                                           קישור לאתר האוניברסיטה

רפואה כללית מסלול 6 שנתי

תנאי קבלה לתוכנית 6 שנתית:

1.תעודת בגרות ( המועמד חייב להחזיק בתעודת בגרות מקורית מטעם משרד החינוך. זכאות לבגרות אינה  קבילה.) ממוצע בגרויות 85 ומעלה.

2.עדיפות לרקע קודם במקצועות ריאליים (כימיה, פיסיקה, ביולוגיה).

3.ידיעת השפה האנגלית ברמה מספקת בכדי ללמוד במכינה קדם אקאדמית (בתחילת המכינה הסטודנטים יעברו בחינת ידע באנגלית), 4 יח לימוד ומעלה.

4.ראיון אישי – כל סטודנט נדרש לעבור ראיון אישי עם נציגי הפרוייקט כתנאי קבלה הכרחי לפרוייקט.

5. הגשת תיק מסמכים מלא ותקין לא יאוחר ממועד הנדרש.

*ישנה אפשרות לגשת למבחני כניסה לאוניברסיטה ללא מכינה קדם אקאדמית במידה והמועמד בעל ידע קודם במקצועות ריאלים, ברמה מספקת בכדי לעמוד במבחני הכניסה. כמו כן ניתן לעשות קורס קדם אקאדמי ממוחשב מטעם האוניברסיטה, על מנת להיתכונן לבחינות כניסה.

מכינה קדם אקדמית מסלול 6 שנתי:

קישורים לסילבוסים של המכינה במסלול 6 שנתי:

סילבוס כימיה מכינה

סילבוס ביולוגיה מכינה

page5image5773824

הפרוייקט כולל מכינה קדם אקאדמית, אשר תימשך כחודשיים וחצי. המכינה מועברת בזום ע״י המרצים מאוניברסיטה ללימודי רפואה במינסק.

המכינה מועברת בשפה אנגלית. במהלך המכינה הסטודנטים יילמדו בכיתות קטנות עד 15 איש על מנת שכל סטודנט יהיה זכאי ליחס אישי ממרצה והחומר יועבר בצורה יעילה ומקצועית. בכיתות ילמדו רק סטודנטים המשתתפים בפרוייקט. במהלך המכינה הסטודנטים יילמדו ביולוגיה וכימיה . הלימודים יועברו במשך חמישה ימים בשבוע  משני עד שישי. יום לימודים בנוי משיעור עם מרצה הנשמך בין 5-6 שעות ביום כאשר בסופם הסטודנטים עוברים הדרכה מפורטת אודות תירגול עצמי אשר מתבסס על החומר הנלמד בכיתה, אותו הם מחוייבים לבצע בזמנם החופשי על מנת לקבל בסיס ידע מוצק. במידה והסטודנטים נתקלים בקשיים בזמן תירגול עצמי, תינתן אפשרות ליצירת קשר אלקטרוני עם מרצה. הסטודנטים יקבלו את כל הספרות הנדרשת עבור המכינה.

בסיום המכינה, הסטודנטים ייבחנו בבחינות כניסה לאוניברסיטה. בחינות הכניסה נכתבו ע׳׳י סגל האוניברסיטה והן בודקות את רמת הידע הנדרש מסטודנט בכדי להתחיל לימודי רפואה. בחינות הכניסה מותאמות לחומר הלימוד אשר מועבר לסטודנטים במהלך המכינה.

אנו מאמינים כי סטודנט אשר ישקיע במהלך הלימודים במכינה קדם אקאדמית יעבור בהצלחה את מבחני הקבלה לאוניברסיטה ואנחנו נמצאים כאן לצידו בכדי להביאו להצלחה.

במהלך המכינה הסטודנטים יתגוררו במגורי האוניברסיטה הנמצאים בצמוד לאוניברסיטה. מגורים אלה ישמשו את הסטודנטים גם במהלך הלימודים. תקופת המכינה תאפשר לסטודנטים להכיר את העיר, האוניברסיטה, המרצים ותנאי המגורים בהם ישהו בהמשך, בזמן הלימודים.

מועדי המכינות הקרובות:

לשנת הלימודים הקרובה במסלול 6 שנתי: שנת הלימודים מתחילה ב 1 לספטמבר 2022 (משך המכינה החל מחודש יוני 2020 עד אוגוסט 2020 כולל).

מועדי הרשמה:

ההרשמה לשנת לימודים 2022/2023 (במסלול רפואה כללית 6 שנתי הכולל מכינה קדם אקדמית) עד 15.04.2022

• ההרשמה לשנת לימודים 2022 (במסלול רפואה כללית 6 שנתי ללא מכינה קדם אקדמית) עד 01.08.2022

* על הסטודנטים להגיע למינסק שבוע לפני מועד מבחני הכניסה, על מנת לעבור בדיקות רפואיות והסדרי רישום באוניברסיטה.

רפואה כללית מסלול 4 שנתי

תנאי קבלה לתוכנית 4 שנתית:

1. תעודת בגרות (המועמד חייב להחזיק בתעודת בגרות מקורית מטעם משרד החינוך. זכאות לבגרות אינה קבילה.) ממוצע בגרויות 80 ומעלה.

2. זכאות לתואר ראשון מטעם משרד החינוך, כולל גיליון ציונים (ממוצע ציונים 80 ומעלה).

3. ראיון אישי – כל סטודנט נדרש לעבור ראיון אישי עם נציגי הפרוייקט כתנאי קבלה הכרחי לפרוייקט.

4. מעבר מוצלח של בחינות הקורסים הנלמדים במסגרת המכינה בציון של 6 ומעלה (שיטת נקוד מקובלת מ0 עד 10) כתנאי קבלה הכרחי.

5. הגשת תיק מסמכים מלא ותקין לא יאוחר ממועד הנדרש.

מכינה לרפואה מסלול 4 שנתי:

המכינה הינה תנאי קבלה הכרחי למסלול 4 שנתי. המכינה כוללת השלמת כל קורסי הליבה על פי דרישות משרד הבריאות הישראלי והאמריקאי, ומותאמת לתוכנית לימודים באוניברסיטה לרפואה במינסק. המכינה עורכת שישה חודשים באוניברסיטה במינסק החל מחודש ינואר עד חודש יוני כולל. במסגרת המכינה, כל הסטודנטים, ללא יוצא מהכלל (אף תואר אקדמי אינו נותן פטור ממכינה), מחוייבים לעבור את כל הקורסים הנדרשים על פי סילבוס אוניברסיטאי ולעבור את כל הבחינות בציון 6 ומעלה (שיטת ניקוד מקובלת 0-10).

ההשיעורים נערכים בכיתות קטנות עד 15איש,  על מנת שכל סטודנט יהיה זכאי ליחס אישי ממרצה והחומר יועבר בצורה יעילה ומקצועית.

לימודים נערכים 5 ימים בשבוע, משני עד שישי. יום לימודים בנוי משיעורים פרונטליים בכיתה עם מרצים אונבריסיטאים מובחרים הנשמך כ-8 שעות ביום כאשר בסופם הסטודנטים עוברים הדרכה מפורטת אודות תירגול עצמי אשר מתבסס על החומר הנלמד בכיתה, אותו הם מחוייבים לבצע בזמנם החופשי על מנת לקבל בסיס ידע מוצק. הקורסים מועברים במקבצים. בסיום כל מקבץ סטודנט עובר בחינת סיום קורס. לרשות הסטודנטים ניתנת כל הספרות הנדרשת מטעם ספריית האוניברסיטה. כמו כן הסטודנטים מקבלים גישה חופשית לספרייה אוניברסיטאית וירטואלית.

במהלך המכינה הסטודנטים יתגוררו במגורי האוניברסיטה הנמצאים בצמוד לאוניברסיטה. מגורים אלה ישמשו את הסטודנטים גם במהלך הלימודים. תקופת המכינה תאפשר לסטודנטים להכיר את העיר, האוניברסיטה, המרצים ותנאי המגורים בהם ישהו בהמשך, בזמן הלימודים.

מועדי הרשמה:

• ההרשמה למחזור לימודים הקרוב (מחזור דצמבר 2022) מסלול רפואה כללית 4 שנתי לבעלי תואר ראשון עד 15.10.2022

דוגמא למערכת שעות במכינה: